Testování bot Asics GEL-Kayano 25

December 6, 2018

Často se mě ptají, jaké boty na běh zvolit. Věc se má tak, že výběr bot je zcela individuální. Je to jako s krmením pro psa. Když ho začnete krmit stravou určité značky, v průběhu se vám měnit nechce, protože si na stravu pes zvykl. Toto se často odráží i u běžců. Ze svého 1. výběru bot ve specializovaném obchodě jsem byla zklamaná. Prodejci se mi snažili vnutit ty nejdražší boty, které pro mě na běh vhodné nebyly. Běhala jsem a běhala, až přišly problémy s kyčlí. Bolest byla kombinací 2 faktorů - nevhodných bot a špatné techniky běhu. Začala jsem se tedy více o běhu vzdělávat a docházet do centra Be Balanced - centrum kompletní fyzioterapie a psychoterapie. V centru mi doporučili vyměnit běžecké boty za značku Asics, protože jejich boty jsou pevné a dobře drží kotník. Když se mi naskytla možnost stát se Asics FrontRunnerem, neváhala jsem. 

 

Která značka je na běh nejlepší?

 

Nemůžu a snad ani nejde říct, že některá konkrétní značka je nejlepší. Každý má jinou nohu, každému vyhovují jiné boty, každá značka vyrábí boty s jinými technologiemi a navíc každý model je jiný. Na to nesmíte zapomenout. Proto se snažím zkoušet různé běžeckých značky a modely, protože jedině tak se dá objektivně srovnávat. Co můžu s klidným svědomím říct je, že mně konkrétně Asics běžecké boty vyhovují. Zkoušela jsem tempovky DS Trainer 23, Gel Kayano 24 a v listopadu jsem do toho šlápla s Gel Kayano 25. 

 

Proč mám ráda řadu Kayano?

 

Model Kayano se specializuje na běžce s pronačním došlapem (chodidlo se vtáčí dovnitř) a udržuje nohu při běhu stabilní.

 

Co se změnilo?

 

V předchozí verzi jsem na 1/2 maratony volila 24, kvůli technologii FlyteFoam (pěna, která se po každém dopadu se vrací do původního tvaru), díky které je model vhodný na silniční běhy a na delší tratě. 25 nabízí novou technologii, jako je FlyteFoam LYTE a FlyteFoam PROPEL. Nové technologie přináší kombinaci tlumeného dopadu s lepším odrazem.

 

Vylepšená byla i svrchní část boty, která je nyní prodyšná, flexibilní a měkčí. 

 

Bota vám přinese větší pohodlí pro vaše prsty na nohou. Asics se inspiroval běžci a na přání navrhl přední část boty širší. Pro mě to žádný význam nemá, ale někteří třeba oceníte.

 

Co se dalšího změnilo a mohlo by vás zajímat je váha boty, která je u 25 těžší. 

 

Co ještě dodat?

 

Model GEL Kayano 25 slaví 25. výročí. Neustále se posunuje, a proto se těším, s jakými novinkami Asics přijde s dalším modelem.

 

Díky za přečtení,

Radka

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejlepší příspěvky

Jak na první 1/2 maraton?

April 5, 2019

1/3
Please reload

Nejnovější příspěvky