Zase první 1/2 Maraton

April 6, 2018

Do stejné řeky 2x nevstoupíš. Žádný zážitek, žádná zkušenost, žádná emoce není nikdy stejná. Stejně tak žádný 1/2 Maraton není stejný. 

Postuji 1. fotku z Valencie na Instagram. Vzápětí mi klade můj IG friend z Mexika otázku: 

,, Are you running 1/2 Marathon in Valencia? " Srdce mi začíná zběsile bušit. Tak přece se ve Valencii běží závod v dobu, kdy tu jsem! A to jsem se snažila prolouskat Google důkladně. No, asi ne! Stále váhám a nepřihlašuji se. Nevím, na co čekám. Možná až mi zdraží startovné? Haha. O pár dní později se účastním lokální akce, kde místní Španělé vaří
Paellu (čti: Paeju) aneb tradiční španělský pokrm. Wow! Je to zážitek. Desítky různých druhů Paelly. Kdo by to byl řekl, že se tu dám do řeči s mým budoucím 1/2 Maratonovým parťákem. OK. Pravděpodobnost je velká, přece jenom vrána k vráně sedá. ,, Are you running 1/2 marathon in Valencia, Radka? " ptá se Tim. 
Teď už se nenechám přemlouvat a registruji se. Juchů, mám kámoše na startu! Cool!

Den D - 1/2 Marathon Valencia - 24. 3. 2018 - Start: 17:30

 

V den 1/2 maratonu se probouzím okolo jedenácté. Asi se ze mě doopravdy stává Španělka.

Dávám si odfláknutou snídani alá čokoládové croissanty ze včera + espresso. Představovala bych si vhodnější jídlo před závodem, ale hold tělo se musí poslouchat. Nevadí, jedeme dál. Dlouhá sprcha, depilace, namalovat, zatancovat si před zrcadlem. Ano, je to tak. Příprava na závod mi vždy trvá déle než příprava na bál. A tanec před zrcadlem? No neříkejte, že jste to nikdy nezkoušeli. :-)

Zvoní domovní zvonek! Tim je tady! Vyrážíme na místo činu!

Příchod na start

 

S Timem přicházíme do centra dění 30 minut před startem. Já mám nervy na dranc, protože nestíháme a Tim má co dělat, aby mě uklidnil. Chce se mi klasicky na malou, ale děsí mě dlouhá řada čekajících žen. A to ještě ani nemáme uložené batohy v úschovně! Kolem nás proudí dav 15 tisíc lidí, který nám situaci rozhodně neulehčuje.

 

 

20 minut před startem se začínáme rozcvičovat, dáváme si lehkou abecedu a dynamické protažení. Selfie před startem nesmí chybět a vybíháme vstříc našemu koridoru. Náš oranžový koridor je značený plastovým bannerem velikosti A4, což je pro moje ne zrovna ostříží oči oříšek.

 

Vybíháme!

 

Necháváme se pohltit atmosférou a španělským rytmem. Tancujeme, smějeme se a tleskáme s ostatními účastníky závodu.

Prostě a jednoduše si závod od samého začátku až do konce užíváme.  A tak to má být! :-)

 

 

 

Běžíte svůj první 1/2 Maraton?

 

Sepsala jsem pár praktických rad, které bych bývala ráda před svým prvním 1/2 Maratonem věděla. Body vybírány na základě vlastních zkušeností. :-)

 

Radu desatero

 

  1. Přijít včas! Co znamená včas? Mně se osvědčila 1 hodina před startem.

  2. Nezapomeňte, že řady na WC budou dlouhé.

  3. Důležité je rozběhání, abeceda a dynamické protažení před začátkem závodu.

  4. Lahvičku vody/iontového nápoje na startu v PET láhvi oceníte (prázdnou láhev před rozběhnutím můžete vyhodit do postranních kontejnerů).

  5. V případě zimy je dobré s sebou na startu mít bundu, kterou můžete odhodit.

  6. Zavázat si tkaničky na 2 uzly. (není nic horšího než zastavovat kvůli rozvázané tkaničce)

  7. ALE! Neutáhnout si boty příliš! (může dojít k pohmoždění)

  8. Sport gel alias 1. možná spíše poslední pomoc s sebou (já používám Enervitene Sport gel, který mi zatím vyhovuje nejvíce). Dejte si ho cca 400 m před občerstvovačkou, abyste gel mohli zapít vodou. Gel používám na posledních kritických kilometrech.

  9. Doporučuji vyklusání po závodu + následnou regeneraci. (masáže, sauna, spánek)

  10. A hlavně si závod užít!

 

Držte se! :-)

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejlepší příspěvky

Jak na první 1/2 maraton?

April 5, 2019