Plníte si své sny?

March 9, 2018

Dlouho jsem nic nenapsala. . .

 

Od začátku nového roku se toho stalo tolik, že nevím, kde začít.

A tak začnu s nejaktuálnějším tématem. Jsem ve Španělsku! Co tu vlastně dělám? Jak jsem se sem dostala?

 

 

Čím více běhám a soustředím se na to, co mě baví, přemýšlím nad životem tak nějak jinak. To slyšíte všude kolem sebe, nebo ne?

" Teď a tady. Žijeme jenom jednou. "

To je přesně život, který se snažím žít. S tím rozdílem, že pro mě tyhle věty už nejsou jenom fráze!

 

A tak jsem si začala plnit své sny. Zaplatila jsem si fitness kurz, ke kterému jsem se odhodlávala celý život. Úspěšně dokončen 23.2.2018. Každý den po dobu 4 měsíců zavřená po práci v knížkách! Uf, bylo to  náročné! Jak se můj stanovený cíl blížil ke zdárnému konci, začala jsem přemýšlet nad něčím novým  vzrušujícím. Vždy jsem se chtěla naučit španělsky. 

,, Kdy jindy než teď? '' opakuji si pořád dokola. Netrvá ani den a já začínám s realizací. Nejdříve googlím všechny možné jazykové kurzy, které Praha nabízí. Aha, takže 2x týdně španělštinu nestíhám. Po práci mám pravidelné běžecké tréninky, chodím na lezeckou stěnu, sem tam jóga. Proboha, kam to mám nacpat? Potřebuji Hermioniny hodinky! No co, zkusím to 1x týdně. Kdy tak asi budu schopná mluvit español? Kurz bych měla navštěvovat čtvrt roku a výsledek? Tímhle tempem přece nedosáhnu ani základních znalostí! Tak jinak. A co takhle studovat ve Španělsku? Španělština ve Španělsku. Proč mě to nenapadlo hned? Ani nemrknu a zadávám do internetového vyhledávače '' Intensive Spanish Courses in Spain ''. Čím déle brouzdám internetem, tím více moje nadšení roste. Projíždím si hodnocení jednotlivých jazykových škol ve Španělsku, ihned rozhazuji sítě a sepisuji první e-maily. Překvapivě se nekoná klasická španělská mañana. Odpovědi od jazykových škol dostávám rychlostí blesku a uvnitř mé hlavy převládá naprostá euforie. Chce se mi skákat do stropu. Jaktože jsem si svůj sen nezačala plnit dříve. . .

 

Teď ještě vybrat, kam pojedu. ,, Easy-peasy '' říkám si. I když.  Pouhý výběr ranního outfitu mi zabere enormně času, natož vybrat město, kde budu studovat. Haha. pro tento rok zatím nejtěžší rozhodnutí v mém životě!

Salamanca, španělský Oxford na severozápadě země. Granada! Ach, Granada a její Sierra Nevada. Nejvyšší bod Mulhacén je na mém To Do listu běžeckých výběhů. (čti střídavé chůze s popobíháním) Barcelona, pro mě naprostá romantika, jen jak slovo " Barcelona " zní! Zkusili jste si to? Kanárské ostrovy? No dobře, spíše turistická oblast, ale já jsem tam prostě nikdy nebyla! Výběr mi trvá 2 týdny. Nejdříve vyřazuji vnitrozemskou Salamancu a Granadu. Také jste si přáli bydlet alespoň na chvíli u moře? Siesta na pláži s knížkou v ruce zní naprosto báječně! Následně vyškrtávám Kanáry, tam mě určitě jednou vezme můj přítel. :-)

 

Myslíte si, že vyrážím do hlavního města Katalánska? Omyl. Letím do Valencie! Jak jsem mohla zapomenout. Slunečné město, které nabízí dech beroucí panoramata a krásné běžecké trasy. Navíc leží u moře! Platím si 6 týdenní kurz ve Valencii a vzápětí dostávám potvrzení od jazykové školy Taronja, že jsem on board!! Dávám výpověď v práci a adiós! Vamos a España!

 

Tip: Nezapomínejte žít svůj život naplno. Buďte jedineční, buďte sví a to za každých okolností! Protože, pokud to, co děláte, jste vy a dělá vás to šťastnými, nebudete žádného rozhodnutí nikdy litovat!

 

A jaký je Váš příběh? Jdete si za svými sny? :-)

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejlepší příspěvky

Jak na první 1/2 maraton?

April 5, 2019

1/3
Please reload

Nejnovější příspěvky